Home > NAUJIENOS > ARMĖNIJOS RESPUBLIKA TURI NAUJĄ PREZIDENTĄ

ARMĖNIJOS RESPUBLIKA TURI NAUJĄ PREZIDENTĄ

August 3rd, 2008 admin

2008 m. balandžio 9 d. įvyko naujai išrinkto Armėnijos Respublikos prezidento Seržo Sarkisiano inauguracija. Ceremonijos metu savo kalboje naujasis prezidentas be kita ko pasakė: „Dalis mūsų tautos palaikė ne mane, o kitus kandidatus, ir aš dabar kreipiuosi į juos. Jūs turėjote teisę nebalsuoti už mane, bet aš neturiu teisės nebūti jūsų prezidentu”.

2008 m. balandžio 9 d. įvyko naujai išrinkto Armėnijos Respublikos prezidento Seržo Sarkisiano inauguracija. Ceremonijos metu savo kalboje naujasis prezidentas be kita ko pasakė: „Dalis mūsų tautos palaikė ne mane, o kitus kandidatus, ir aš dabar kreipiuosi į juos. Jūs turėjote teisę nebalsuoti už mane, bet aš neturiu teisės nebūti jūsų prezidentu”. S. Sarkisianas pakvietė visus bendradarbiauti, paragino dialogo bei diskusijų metu laikytis abipusės pagarbos. Prezidentas padėkojo savo rinkėjams ir opozicionieriams, taip pat kadenciją baigiančiam prezidentui Robertui Kočarianui, aukštai įvertino jo veiklą.
Tą pačią dieną prezidentas Seržas Sarkisianas pasirašė du įsakymus: pirmuoju priėmė vyriausybės atsistatydinimą, antruoju – paskyrė Tigraną Sarkisianą, Armėnijos Respublikos Centrinio banko pirmininką, Armėnijos Respublikos Ministru Pirmininku.
Seržas Sarkisianas, būdamas gynybos ministru, keletą kartų apsilankė Lietuvoje. Parlamento delegacijos sudėtyje 1998 m. Lietuvą aplankė ir Tigranas Sarkisianas, naujasis AR premjeras.
Seržas Sarkisianas buvo Respublikonų partijos, AR parlamente turinčios daugumą, pirmininkas. Prezidento rinkimų I ture jam teko apie 53% rinkėjų balsų. Tokius rezultatus parodė prieš rinkimus GALLUP padalinio BALTIJOS TYRIMAI vykdyta Armėnijos Respublikos gyventojų apklausa, kurią organizavo žymi Lietuvos sociologė dr. Rasa Ališauskienė.
Sveikiname naujai išrinktąjį Prezidentą ir Premjerą. Tikimės, kad bus likviduoti rinkimų metu išaiškėjusios krizės reiškiniai, kad Prezidento inauguracijos kalboje išsakytas kvietimas bendradarbiauti bus palaikytas ir įgyvendintas.

Categories: NAUJIENOS Tags:
Comments are closed.