Home > NAUJIENOS > Armėnų bendruomenė paminėjo Armėnijos Respublikos 90-metį

Armėnų bendruomenė paminėjo Armėnijos Respublikos 90-metį

July 16th, 2008 admin

Šių metų liepos 3 d. Vilniaus Rotušės didžiojoje salėje Lietuvos armėnų sąjunga paminėjo Armėnijos Respublikos įkūrimo 90-metį. Dalyvavo Vilniaus, Kauno, Visagino armėnų bendrijų atstovai. Buvo ir svečių. Susirinkusius su švente pasveikino Lietuvos Seimo draugystės su Armėnija parlamentinės grupės vadovas Algis Kašėta.
Sociologė, „Baltijos tyrimų” vadovė ir Vilniaus universiteto docentė dr. Rasa Ališauskienė 2 metus vadovavo Armėnijoje vykdomiems tyrimams. Ji papasakojo susirinkusiems apie kai kurias šiuolaikinės Armėnijos socialinio gyvenimo ypatybes.
Pranešimą apie Armėnijos istoriją perskaitė Ruslanas Harutiunianas.
Daug sudėtingos armėnų tautos istorijos įdomių momentų išsakė istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Algis Kasparavičius.
Šventiniame koncerte pasirodė Vilniaus ir Kauno armėnų jaunimas, taip pat Arcacho (Kalnų Karabacho respublikos) etnografinis ansamblis „Esam mes ir mūsų kalnai”. Laimingo sutapimo dėka šis ansamblis dalyvavo liepos 1-6 dienomis Lietuvoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Baltika 2008″. Ansamblio pasirodymas ir 90-mečio šventėje ir festivalio koncertuose labai pradžiugino Lietuvos armėnus ir sužavėjo žiūrovus. 90-mečio koncerte sudalyvavo ir žinomas Lietuvos etnografinis ansamblis „Ūla”.

Categories: NAUJIENOS Tags:
Comments are closed.